Kronikë e zezë

Shkatërrohet grupi i trafikut të drogës në Itali, arrestohen tre shqiptarë

 

Në kuadër të një operacioni policor të koduar “Lojë e Dyfishtë”, u shkatërrua një bandë kriminale e trafikut ndërkombëtar të kokainës dhe hashashit.

Sipas mediave të huaja, në kuadër të operacionit janë sekuestruar 700 kg hashash e kokainë me vlerë prej 35 milionë eurove.