Kronikë e zezë

Policia parandalon kontrabandimin e dy lopëve dhe një viçi nga Maqedonia

 

Policia e Kosovës të premten pasdite ka parandaluar një rast të kontrabandimi të kafshëve në kufirin me Maqedoninë e Veriut, duke arrestuar një person.

I dyshuari, shtetas kosovar, me inicialet XH.C., është zënë në flagrancë duke kontrabanduar dy lopë dhe një viç.