Kronikë e zezë

Gjykata në Londër po gjykon 6 shqiptarë që morën peng një tjetër shqiptar dhe kërkuan 400.000 stërlina

Foto: Ilustrim
 

Gjashtë shqiptarë, mes tyre një grua, dolën sot përpara një gjykate në Londër si të akuzuar për pengmarrjen e një shqiptari në kryeqytetin britanik.

Shumica e të arrestuarve janë një grup kriminal nga Vlora që kontrollonte disa shtëpi bari ngritur Mançester dhe qytete të tjera të Anglisë.