Kronikë e zezë

Parandalohet kontrabanda në Viti, arrestohet një person

 

Policia e Kosovës ka arrestuar të mërkurën një person në fshatin Debellbeh të Vitisë, me dyshimin se ka tentuar të kryejë veprën “kontrabandim me mallra”.

Sipas njoftimit, i dyshuari me inicialet SH.M., po voziste veturën ku janë gjetur telefona, mjaltë, arra, badem dhe filterë për cigare, të cilat dyshohet se po i kontrabandonte nga Maqedonia e Veriut në Kosovë.