Kronikë

Aksidentohet rëndë një kosovar në Shëngjin

Një qytetar i Kosovës është aksidentuar në orët e vona të së martës në Shëngjin.

Drejtuesi i motorit ka humbur kontrollin e mjetit duke u përplasur me një shtyllë të energjisë elektrike, duke përfunduar në trotuar.

Kanë qenë banorët që kanë lajmëruar policinë dhe ambulancën dhe i plagosuri është transportuar menjëherë në spitalin rajonal të Lezhës, ku ndodhet në gjendje të rëndë për jetën.

Mësohet se drejtuesi është rreth 30 vjeç dhe kishte ardhur në Shëngjin për pushime./t.ch