Kronikë e zezë

I arrestuari i pestë për rastin e 11-vjeçares ka aktakuzë për sulm e armëmbajtje pa leje

Arrestohet një 60-vjeçar në Shtërpcë, dyshohet se sulmoi seksualisht një 25-vjeçare
Foto: Ilustrim
 

I dyshuari i pestë për rastin e dhunimit të një 11-vjeçareje në Prishtinë ka tri aktakuza të ngritura më herët, për armëmbajtje pa leje, përdorim të armës dhe për sulm.

Në një përgjigje për KOHËN, Gjykata Themelore në Prishtinë ka bërë të ditur se aktakuza e fundit, ajo e sulmit, është regjistruar në gusht sivjet.