Kronikë e zezë

Dy shqiptarë kapen me 11 kg heroinë në Zvicër

 

Një 34 dhe 25-vjeçar shqiptarë, me banim në Shqipëri, janë arrestuar në Chiasso pasi iu gjetën 11 kilogramë heroinë, ka bërë të ditur policia e kantonit dhe ajo lokale të enjten, shkruan Tagblatt.

Të dyshuarit ishin në një veturë me targa nga Shqipëria dhe po përpiqeshin të hynin në Zvicër nga Italia.