Kronikë e zezë

Katër të dyshuar për kultivim të narkotikëve në Gjilan e Han të Elezit

 

Policia e Kosovës ka njoftuar për katër të arrestuar për kultivim dhe trafikim me narkotikë në dy raste të ndara.

Në mëngjesin e sotëm në Gjilan gjatë një bastisje në objektet e dy të dyshuarve L.K. (23) dehe M.K. (47) janë gjetur 121 gramë substancë narkotike marihuanë, nëntë bimë kanabis-sativa, një armë gjahu me 159 fishekë.