Kronikë e zezë

Operacioni “Mali” në Kaçanik, arrestohen tre persona për kultivim të hashashit

 

Prokuroria Themelore në Ferizaj në koordinim me Policinë e Kosovës ka zhvilluar operacionin e koduar “Mali”, të mërkurën, ku pas një hetimi disa mujorë, me urdhër të lëshuar nga Gjykata Themelore në Ferizaj, është bërë kontrolli i shtëpive, banesave dhe objekteve përcjellëse, në fshatrat Ivajë-Kaçanik, nën dyshimin se në të njëjtën shtëpi është duke u bërë kultivimi i bimëve narkotike të llojit “Canabis Sativa”.

​Gjatë kontrollit të shtëpive, janë gjetur 26 paketime najloni të mbushura me substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë, me peshë të përgjithshme prej 5 kg e 227.6 gram si dhe gjatë këtij operacioni, janë arrestuar tre persona të dyshuar, thuhet në komunikatën e prokurorisë.