Kronikë e zezë

Plaçkiti ish-të dashurën nën kërcënim të armës, arrestohet një person në Prizren

Foto ilustrim
 

33-vjeçari me inicialet L.H., është arrestuar në Prizren, pasi dyshohet se ka kryer grabitje në shtëpinë e ish-të dashurës së tij në orët e para të mëngjesit të së enjtes, ka njoftuar policia.

Raportuesja e rastit, e cila është shtetase e Shqipërisë, ka pretenduar se i dyshuari ka shkuar në banesën e saj, e ka dëmtuar derën e pastaj është futur dhunshëm në dhomën e gjumit dhe nën kërcënimin e armës, ia ka marrë nga qafa një zinxhirë ari, një unazë, një orë dore, dy çanta dhe pasaportën e Shqipërisë.