Kronikë e zezë

Policia ndalon një shtetas serb duke kontrabanduar 1.300 litra derivate

 

Policia Kufitare e Kosovës ka ndaluar sot një shtetas serb në Leposaviq, i cili drejtonte një furgon me targa të Serbisë dhe në të kishte 1300 litra derivate, që po i kontrabandonte.

Sipas njoftimit të Policisë, ai është ndalur për kalim të paautorizuar të kufirit, ndërkohë që në targa nuk kishte vendosur stikersat, siç parasheh Marrëveshja e Brukselit.