Kronikë e zezë

Sekuestrohen mbi 5 kg marihuanë në Gjakovë, arrestohen katër persona

Foto: Ilustrim
 

Në Gjakovë janë ndaluar katër persona të cilëve iu është konfiskuar 5 kilogramë e 571 gramë substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë.

Sipas njoftimit Njësia për Hetimin e Trafikimit me Narkotikë në Gjakovë, me kërkesë të Prokurorit të Shtetit dhe me urdhëresë të Gjykatës Themelore në Gjakovë, kanë realizuar bastisje në shtëpitë dhe objektet përcjellëse të dyshuarve E.I, J.I, E.I., dhe Rr. Sh. , në fshatin Stubëlll, Komuna e Gjakovës, me dyshimin se në shtëpitë e tyre gjenden substanca të dyshuara narkotike të llojit marihuanë.