Kronikë e zezë

Arrestohet një shtetas i Shqipërisë në Prishtinë pasi dyshohet se kultivonte bimë kanabis

 

Departamenti i hetimeve pranë Policisë së Kosovës të martën gjatë ditës ka realizuar dy operacione policore, të cilat kanë rezultuar me arrestimin e pesë personave të dyshuar të përfshirë në vepra penale.

Njësitet policore kanë bastisur një shtëpi në fshatin Gllogovicë të Prishtinës, në të cilën ishte duke banuar një i dyshuar shtetas i Shqipërisë, nën dyshimin se i njëjti kultivon dhe përpunon bimë narkotike të kanabis stativa.