Kronikë e zezë

Në Gjakovë vajza e sulmon nënën e saj me thikë

dhuna ne familje
 

Katër raste të dhunës në familje janë raportuar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Sipas njoftimit nga Policia në Gjakovë është arrestuar një grua pasi ka sulmuar me thikë nënën e saj. njoftohet se viktima ka pësuar lëndime të lehta trupore por nuk ka pranuar trajtim mjekësor. E dyshuara është ndaluar nga Policia dhe është dërguar në mbajtje.