Kronikë e zezë

Konfiskohen 148 bimë Kanabis Sativa në Gjakovë

 

Policia e Kosovës ka konfiskuar 148 bimë të dyshuara si bimë të llojit Kanabis Sativa me gjatësi prej 30cm deri në 1 metër, në Gjakovë.

Sipas njoftimit të Policisë, pas marrjes së informatave paraprake se në oborrin e shtëpisë së të dyshuarit, A.D. (1970), dyshohet se ka të kultivuara disa bimë që dyshohet të jenë Kanabis Sativa dhe bashkërendimit me autoritetet e drejtësisë, është realizuar një operacion bastisje