1 perditesime
18:36

Pas aksidentit me katër të vdekur, ndalohet një person

Një person është ndaluar për 48 orë për veprën penale rrezikim i trafikut publik, pas një aksidenti në fshatin Koshare të Ferizajt, ku vdiqën katër persona dhe një u lëndua.

“Lidhur me rastin në fjalë, në vendin e ngjarjes kanë dal të gjitha njësitet e Policisë, ekipet e mjekësisë ligjore, eksperti i komunikacionit dhe prokurori i shtetit, ku, me urdhër të tij, është ndaluar një person i dyshuar në kohëzgjatje prej 48-orësh, për shkak të dyshimit të veprës penale “Rrezikimi i trafikut publik”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë.

Prokuroria ka njoftuar se brenda afatit ligjor ndaj të njëjtit do paraqitet kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit.

Në këtë aksident që ndodhi në orën 15:30 u përfshin dy vetura civile.

Për aksidentin tragjik ka reaguar edhe Komuna e Ferizajt përmes një shkrimi në Facebook, ku kërkon që të zbardhet sa më parë rasti.

“Njëkohësisht i urojmë shërim të shpejtë të lënduarit nga ky aksident. Ngushëllime të sinqerta familjarëve, miqve e të njohurve të viktimave që humbën jetën sot tragjikisht në këtë aksident rrugor”, ka shkruar kryetari Agim Aliu.

17:15

Katër të vdekur në një aksident në magjistralen Ferizaj-Shtime

Katër persona kanë vdekur në një aksident trafiku në magjistralen Ferizaj-Shtime, ndërsa tre janë lënduar të dielën në orën 15:37.

Viktimat e këtij aksidenti janë: N.R., 39-vjeçar, XH.R., 60-vjeçare, S.R., 32-vjeçare dhe Y.R., 12-vjeçar.

Ndërsa të lënduarit janë: I.R, 32-vjeçare, Y.H., 21-vjeçar dhe L.H., 21-vjeçar. Pasi kanë marrë trajtim të lënduarit janë liruar.

Policia ka njoftuar se në aksident janë përfshirë dy vetura civile.

“Në vendin e ngjarjes janë të gjitha Njësitet e Policisë dhe Prokurori i Shtetit, të cilët po e hetojnë rastin”, thuhet në njoftim.