Kronikë e zezë

Goditet me veturë një i mitur në biçikletë, dërgohet në QKUK

Foto: Ilustrim
 

Një i mitur i cili ishte duke drejtuar biçikletën është goditur nga një veturë në fshatin Pozharan të Vitisë, të premten.

E dyshuara, e cila po drejtonte veturën, dyshohet se nga pakujdesia dhe mospërshtatja e shpejtësisë së kushteve të rrugës, ka humbur kontrollin mbi veturë dhe ka shkaktuar aksidentin.