Kronikë e zezë

Një kosovar në Zvicër akuzohet se i kishte vënë zjarrin një kompleksi banesor në vitin 2019

Foto: Soaktuell.ch
 

Prokurori publik ka ngre padi ndaj një kosovari 46-vjeçar në lidhje me një zjarr në një kompleks banesor në Balsthal në korrik të vitit 2019, raporton “soaktuell.ch”.

Kosovari akuzohet për zjarrvënie dhe tentim vrasje ndaj disa personave.