Kronikë e zezë

Arrestohet një i dyshuar për prodhim e shitje të diplomave të falsifikuara

 

Një person është arrestuar në Malishevë nën dyshimin se kishte prodhuar dhe shitur diploma të falsifikuara, të cilat thuhet se ishin përdorur për të paraqitur kërkesa për viza pune në vende të ndryshme të Bashkimit Evropian.

Siç ka njoftuar Policia e Kosovës të enjten, informacioni për këtë rast ishte për periudhën janar-mars.