Kronikë e zezë

Arrestohet një person i dyshuar për vrasje në tentativë dhe grabitje të armatosur

Arrestohet një person i dyshuar për vrasje në tentativë dhe grabitje të armatosur
Foto: Ilustrim
 

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar sot në “Breg të Diellit” në Prishtinë, 19-vjeçarin A.K., që dyshohet për veprat penale vrasje në tentativë dhe grabitje e armatosur.

A.K. dyshohet se i ka kryer këto vepra më 28 mars të këtij viti në rrugën “Mon Balaj” në Prishtinë, saktësisht në një pompë derivatesh. 19-vjeçari është dërguar në mbajtje.