Kronikë e zezë

Arrestohet i dyshuari për rastin e grabitjes në Fushë Kosovë

Arrestohet i dyshuari për rastin e grabitjes në Fushë Kosovë
Foto: Ilustrim
 

Policia e rajonit të Prishtinës ka kryer një operacion të gjerë të mërkurën gjatë të cilit ka arrestuar një person të dyshuar për grabitje. Ky aksion është në vazhdën e masave dhe veprimeve policore që po ndërmerr Policia me qëllim parandalimin e rasteve kriminale si dhe kapjen e personave të dyshuar si autor të veprave të inkriminuara.

Rasti kishte ndodhur më 26.10.2020 në rrugën “Nëna Terezë” në Fushë Kosovë, me ç’ rast nga personeli i një subjekti afarist, ishte grabitur një vlerë e konsiderueshme parash, përderisa po i transportonin ato për t’i deponuar në bankë.