Kronikë e zezë

Arrestohen dy persona në Prishtinë, dyshohen për grabitje të armatosur

Arrestohen dy persona në Prishtinë, dyshohen për grabitje të armatosur
 

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona të dyshuar për kryerjen e veprës grabitje e armatosur. Siç njofton policia, M.K 21-vjeçar dhe K.M. 20, dyshohet se kanë kryer një vjedhje më datën 20 janar në rrugën “Gustav Majer” në Prishtinë, ku nën kërcënim të armës, kanë grabitur një vlerë të caktuar parash nga një barnatore.

Ata janë ndaluar të shtunën në një veturë nga policia me të cilën po qarkullonin në rrugën “Rrustem Statovci në kryeqytet.