Kronikë e zezë

Hetohet vdekja e një gruaje në Spitalin e Pejës

 

Pejë, 19 janar – Prokuroria Themelore e Pejës ka konfirmuar të martën se ka nisur hetimet për një rast të vdekjes së një gruaje në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, që ka ndodhur të hënën rreth orës 11.00.

“Lidhur me këtë çështje, prokurorja pasi që ka pranuar informatën ka dalë në vendin e ngjarjes dhe me vendim të prokurores së shtetit, viktima është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore dhe njëkohësisht tash, derisa të vjen raporti i Mjekësisë Ligjore, janë duke u ndërmarrë veprime për hetimin e kësaj vdekje”, tha për KOHËN zëdhënësi i kësaj prokuroria Shkodran Nikçi.