1 perditesime
Kronikë e zezë

Pesë të lënduar nga aksidenti mes shtatë veturave

Pesë të lënduar nga aksidenti mes shtatë veturave
Foto: Ilustrim
18:06

Pesë të lënduar nga aksidenti mes shtatë veturave

Pesë persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e aksidentit mes shtatë veturave mbrëmjen e së enjtes.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 17:00 në dalje për Suharekë të autostradës “Ibrahim Rugova”, ndërsa kjo pjesë është bllokuar për qarkullim.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi, ka thënë për KOHËN se njësitë policore, të zjarrfikësve e ndihma e shpejtë janë në vendngjarje.

“Njësitë relevante policore, njësitet e zjarrëfiksëve si dhe ndihma e shpejtë, janë në vendin e ngjarjes. Të gjitha veprimet policore janë duke u ndërmarrë lidhur me rastin, përderisa rruga për momentin mbetet e bllokuar për qarkullim”, tha Krasniqi.

17:58

Shtatë vetura aksidentohen në autostradën “Ibrahim Rugova”

Shtatë vetura janë përfshirë në një aksident trafiku në autostradën “Ibrahim Rugova” rreth një orë më parë.

Policia e Kosovës tha për KOHËN se aksidenti ka ndodhur saktësisht në dalje për Suharekë, ndërsa të gjitha njësitet kanë dalë në vendngjarje.

“Rreth orës 17:00, në autostradë (dalja për Suharekë) ka ndodhur një aksident trafiku, ku janë përfshirë shtatë (7) vetura. Njësitë relevante policore, njësitet e zjarrëfiksëve si dhe ndihma e shpejtë, janë në vendin e ngjarjes. Të gjitha veprimet policore janë duke u ndërmarrë lidhur me rastin, përderisa rruga për momentin mbetet e bllokuar për qarkullim”, tha Bajram Krasniqi nga PK.