Kronikë e zezë

Arrestohen në Pogradec dy të rinj nga Prizreni, po transportonin drejt Kosovës katër sirianë

Arrestohen në Pogradec dy të rinj nga Prizreni, po transportonin drejt Kosovës katër sirianë
Foto: Ilustrim

Dy të rinj nga Prizreni janë vënë në pranga nga policia e Pogradecit në Shqipëri , pasi u kapën në flagrancë duke transportuar emigrantë të paligjshëm. Në pranga ranë L.O., 21 vjeç dhe F.S., 32 vjeç, banues në Prizren.

Të rinjtë u kapën në dalje të qytetit të Pogradecit, duke transportuar me mjetet tip “Volkswagen” dhe “Audi”, 4 emigrantë të paligjshëm, të cilëve iu kishin premtuar kalimin drejt Kosoves dhe me pas vendeve të BE-së, kundrejt fitimit.