Kronikë e zezë

Bild jep detaje për tragjedinë ku vdiqën dy vëllezërit nga Deçani

Bild jep detaje për tragjedinë ku vdiqën dy vëllezërit nga Deçani
Foto: Bild
 

Ata kishin qenë vonë, donin të kalonin shinat e të kapnin trenin e tyre. Por dy vëllezërit nga Deçani, Hasan (17) dhe Blerian (13), humbën jetën pasi u goditën nga treni.

Drama ndodhi në mëngjesin e djeshëm, rreth orës 7 në stacionin hekurudhor në Bruckberg në Gjermani. Daja i dy të ndjerëve tregon se nëna i kishte dërguar djemtë deri në stacion hekurudhor.