Kronikë e zezë

Zbulohen dhe shkatërrohen 6 plantacione me narkotikë në Koshare

Zbulohen dhe shkatërrohen 6 plantacione me narkotikë në Koshare

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media bën të ditur se ka zbuluar dhe ka shkatërruar gjashtë plantacione me bimë narkotike të llojit marihuanë në Koshare.

Policia shton se në vazhdën e implementimit të Planit Operativ "Parandalimi i kultivimit të narkotikeve dhe kontrabandës 2020” nga Drejtoria Rajonale e Policisë Kufitare (DRPK) - Perëndim, pas aktiviteteve të incizimit me dron të terrenit të dyshuar për kultivim të bimëve narkotike, është bërë vlerësimi dhe identifikimi i vendit të incizuar.