Kronikë e zezë

Arrestohet shqiptarja e dyshuar për terrorizëm, martonte të rinjtë e i çonte në ISIS

Arrestohet shqiptarja e dyshuar për terrorizëm, martonte të rinjtë e i çonte në ISIS
Foto: Reuters / Ilustrim
 

Policia në Shqipëri njoftoi se në bashkëpunim me autoritetet italiane, Interpolin dhe Drejtorinë e Antiterrorit, ka vënë në pranga një 43 vjeçare të shpallur në kërkim ndërkombëtar për pjesëmarrje në organizatë me qëllime terroriste.

Ajo është Lubjana Gjeçaj, e cila ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane të drejtësisë, raporton tch.