Kronikë e zezë

Arrestohen tre të dyshuar për terrorizëm në Maqedoninë Veriore

Arrestohen tre të dyshuar për terrorizëm në Maqedoninë Veriore
 

Armë luftarake, bomba dore dhe jelekë kamikazësh ishin ndër pajisjet e grupit të koduar si “Celula”, të cilët u arrestuan një ditë më parë të dyshuar për terrorizëm.

Pamjet e njësitit special policore tregojnë momentin e arrestimit të tre të dyshuarve, B.A. 28 vjeç si koka e grupit dhe dy anëtarët E.L. 25 vjeç dhe V.A. 22 vjeç, që të gjithë nga Kumanova.