Kronikë e zezë

I mori 1.200 euro për vizë gjermane, arrestohet për mashtrim një burrë në Prishtinë

Foto: Ilustrim
 

Është arrestuar një burrë në Prishtinë me dyshimin se e ka mashtruar një tjetër se do t’ia bënte një vizë gjermane, duke ia marrë 1.200 euro më 2 qershor 2020, bën të ditur Policia e Kosovës.

“Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se është mashtruar nga i dyshuari mashkull kosovari cili i ka premtuar se do t’ia rregullojë vizën gjermane dhe i ka marrë shumën prej 1200 euro dhe më nuk i është përgjigjur”, thuhet në raportin e Policisë, transmeton KOHA.