Kronikë e zezë

Bleu shqiptaren për 500 euro për prostitucion, historia e saj tronditi Italinë

Bleu shqiptaren për 500 euro për prostitucion, historia e saj tronditi Italinë

Një 35-vjeçar shqiptar ka rënë në pranga në Itali për shfrytëzim prostitucioni. Sipas asaj që shkruajnë mediat, i riu kishte blerë një vajzë të re tek disa bashkatdhetarë të tij për 500 euro dhe e nxirrte në rrugë ku e shfrytëzonte si prostitutë.

Arrestimi i tij u krye pas një aksioni të policisë, ndërsa shqiptari dyshohet se është pjesë e një grupi më të gjerë kriminelësh që rekrutonin gra të reja për prostitucion.