Kronikë e zezë

Sulmohen dhe plaçkiten katër kosovarë në Gazivodë

Sulmohen dhe plaçkiten katër kosovarë në Gazivodë

Katër kosovarë në Gazivodë në Zubin Potok, janë sulmuar fizikisht nga persona të panjohur rreth orës 16:00 të shtunën, me ç’rast dy prej tyre kanë marrë lëndime trupore, njofton Policia e Kosovës.

Të dyshuarit iu kanë marrë tre telefona celularë dhe 250 euro.

“Të lënduarit ndihmën e parë e kanë marrë në Shtëpinë e Shëndetit në Zubin Potok dhe më pas janë dërguar në Shtëpinë e Shëndetit në Mitrovicën e Jugut ku pas tretmanit mjekësor janë liruar. Deri më tash nuk raportohet për të arrestuar. Rasti është nën hetime”, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës.