Kronikë e zezë

Thyhen dyert e një xhamie në Prishtinë, vidhen para nga arka

Thyhen dyert e një xhamie në Prishtinë, vidhen para nga arka
Foto: Ilustrim

Të mërkurën është vjedhur arka e një xhamie në Prishtinë.

Policia përmes raportit 24 orësh, të enjten njofton se persona të panjohur kanë thyer derën dhe janë futur brenda në xhami. Nga arka e xhamisë kanë arritur të vjedhin rreth 30 euro.