Kosovë

Serbët në veri të Mitrovicës protestojnë kundër Vuçiqit e Listës Serbe

 

Dhjetëra qytetarë serbë u mblodhën të dielën në sheshin në veri të Mitrovicës, para zyrave të Listës Serbe, për të marrë pjesë në protestën e paralajmëruar kundër presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq si dhe kërcënimeve e shantazheve të Listës Serbe.

Protesta nisi pak pas orës 12:00.