Kosovë

Haskuka konfirmon marrëveshjen me NDS-në për rundin e dytë zgjedhor

 

Kandidati për kryetar të Komunës së Prizrenit nga radhët e Vetëvendosjes-së, Mytaher Haskuka të enjten ka bërë të ditur se partia NDS nga radhët e komunitetit boshnjak do t’i ofrojë përkrahje për rundin e dytë të votimeve për të parin e komunës.

“Angazhimit tonë po i bashkohet edhe një parti tjetër. Sot, zëvendëskryeministrja Emilija Rexhepi konfirmoi se do të mbështesë kandidaturën time për kryetar të Komunës. Me këtë rast i falënderoj ata dhe gjithë partitë tjera, të cilët më kanë mbështetur që në rundin e parë”, ka thënë Haskuka, gjatë një konference të mbajtur në zyrat e partisë.