Kosovë

LDK-ja pa vendim për koalicion në Prizren

 

Mytaher Haskuka i VV-së me 23.504 vota dhe Shaqir Totaj i PDK-së me 18.078 vota do të shkojnë në balotazh për t’u zgjedhur kryetar i komunës së Prizrenit.

Ndërsa, Lidhja Demokratike e Kosovës e cila përfaqësohej me Anton Qunin si kandidat për kryetar mori 8.705 vota.