Kosovë

AAK-ja bën fushatë në Podujevë, Tahiri premton “treg modern”

 

Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për kryetar të Komunës së Podujevës, Besnik Tahiri, ka nisur fushatën për të parin e kësaj komune, gati gjysmë viti para zgjedhjeve lokale. Në një postim në Facebook, Tahiri të shtunën ka premtuar “treg modern”.

Tahiri ka thënë se nëse ai fiton Podujevës do t’i krijohet një hapësirë që punëtorët e tregtisë e prodhues të vegjël dhe të mesëm të plasojnë produktet e tyre.