Kosovë

90 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës

90 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës
Foto: KOHA
 

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë duke u trajtuar 90 pacientë me COVID-19. Spitali njofton se 4 prej tyre janë në respirator, 64 në oksigjenoterapi dhe 16 në gjendje të rëndë.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 8 pacientë.