Kosovë

49 pacientë me koronavirus po trajtohen në Spitalin e Pejës, 10 në gjendje të rëndë

49 pacientë me koronavirus po trajtohen në Spitalin e Pejës, 10 në gjendje të rëndë
Foto: KOHA
 

Spitali i Përgjithshëm i Pejës ka njoftuar se 49 pacientë janë duke u trajtuar me COVID-19. Spitali njofton se dy pacientë janë në respirator, 36 në oksigjeno-terapi dhe 10 në gjendje të rëndë.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar të enjten se në Pejë janë regjistruar 38 raste të reja me COVID-19.