Kosovë

58 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës

58 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës
Foto: KOHA
 

Spitali i Përgjithshëm në Pejë ka njoftuar 58 pacientë me COVID-19 janë aktualisht duke u trajtuar. Spitali ka njoftuar se 5 pacientë janë në respirator, 37 në oksigjenoterapi dhe 12 në gjendje më të rëndë.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik gjatë së enjtes kishte regjistruar 22 raste të reja pozitive me koronavirus.