Kosovë

53 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 16 në gjendje të rëndë

 

53 pacientë me COVID-19 janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. Siç bëhet e ditur përmes një postimi në Facebook, tre prej tyre janë në respirator, 40 pacientë me oksigjenoterapi dhe nga këta pacientë, 16 janë në gjendje të rëndë.

Ndërkaq njoftohet se katër pacientë janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit.