Kosovë

Një 68-vjeçare me simptoma të COVID-19 ankohet se nuk u trajtua në QKMF-në e Malishevës

 

Me ethe, temperaturë dhe tension të lartë në orët e mbrëmjes së të mërkurës një paciente nga Malisheva ishte dërguar në Qendrën e Mjekësisë Familjare të qytetit.

Por familjarët e pacientes kanë rrëfyer për trajtimin që i është bërë asaj në këtë qendër, raporton KOHA.