Kreu i Gjilanit zotohet për nisjen e aksionit për ndalimin e zhurmës në qytet

Kreu i Gjilanit zotohet për nisjen e aksionit për ndalimin e zhurmës në qytet

Feim Azemi 14 August 2019 11:53

Qeverisja komunale e Gjilanit është zotuar se nuk do të lejojë vazhdimin e zhurmës, e cila po shkaktohet nga volumi i lartë i zërit të muzikës në kafene të ndryshme, duke paralajmëruar edhe dënime mandatore, konfiskim dhe mbyllje të lokalit.

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka deklaruar se ka ankesa për rikthim të zhurmës në lagjen “Dardania” dhe në lokacione të tjera nëpër qytet, dhe se është shndërruar në një problem për të cilin ka ankesa nga banorët, shkruan sot Koha Ditore.

Ai ka deklaruar se mund të lejohet operimi i kafeneve pas orës 12 të mesnatës vetëm nëse ato respektojnë thirrjet e Komunës për mosshkaktim të zhurmës...(Më gjerësisht lexoni në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme