LDK-AVONET: Kryetari i Ferizajt po i anashkalon shkeljet  ligjore

LDK-AVONET: Kryetari i Ferizajt po i anashkalon shkeljet ligjore

Agim Ademi Agim Ademi 11 July 2019 13:07

LDK-ja opozitare dhe rrjeti o OJQ-ve, Avonet, kanë akuzuar kryetarin e Komunës, Agim Aliu, se me komunikata po përpiqet ta zhvendosë vëmendjen e opinionit nga “shkeljet ligjore” të identifikuara nga Zyra e Auditorit të Përgjithshëm.

Gëzim Kokollari, këshilltar në KK të Ferizajt, nga radhët e LDK-së, ka thënë se kryetari qëllimshëm po i anashkalon problemet e identifikuara nga auditori, shkruan sot Koha Ditore.

“Për raste të tilla kryetari i komunës e ka për obligim ta denoncojë publikisht me emër dhe mbiemër, mirëpo me siguri ka qenë ndonjë rast specifik ndërkohë nëpërmjet komunikatave të tilla po mundohej ta humbte vëmendjen e qytetarëve për shkeljet e gjetura nga auditori gjeneral”, ka thënë Kokollari.

(shkrimin e plotë e gjeni në numrin e sotëm të “Kohës Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme