Podujeva paralajmëron gjoba për mosregjistrim të familjarëve Foto: Koha

Podujeva paralajmëron gjoba për mosregjistrim të familjarëve

25 March 2019 10:56

Gjoba do të aplikohen për ata që nuk i regjistrojnë familjarët e tyre, qoftë fëmijët e porsalindur, qoftë të vdekurit, shkruan sot “Koha Ditore”.

Në një njoftim të Drejtorisë së Administratës në Komunën e Podujevës thuhet se gjobat do të fillojnë të aplikohen nga data 2 maj e këtij viti.

“Drejtoria e Administratës njofton të gjithë qytetarët e Komunës së Podujevës për fillimin e zbatimit të dispozitave ligjore që parasheh Ligji për gjendjen civile. Në kuadër të këtij ligji parashihen edhe gjobat në lidhje me mosregjistrimin sipas afateve të përcaktuara të lindjeve dhe vdekjeve të qytetarëve të Republikës së Kosovës”, thuhet në këtë njoftim të Drejtorisë së Administratës.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme