LDK-ja e Ferizajt kundërshton ndryshimin e Rregullores për dekorata

LDK-ja e Ferizajt kundërshton ndryshimin e Rregullores për dekorata

Agim Ademi Agim Ademi 22 March 2019 10:02

Komuna e Ferizajt ka nisur procedurat për ndryshimin e Rregullores për dhënien e dekoratave, mirëpo ndryshimet e tilla po kundërshtohen nga ish-qeverisja e kaluar e LDK-së, me arsyetim se Rregullorja aktuale është produkt i tyre dhe e përgatitur nga një staf profesional, shkruan sot “Koha Ditore”.

Sipas LDK-së, qeverisja aktuale po synon ndryshimin e kësaj rregulloreje pa dhënë ndonjë argument të fuqishëm. Rreth kësaj çështjeje është debatuar mjaft gjatë edhe në mbledhjen e fundit të Kuvendit Komunal, ndërkohë si pasojë e mungesës së qytetarëve ka dështuar edhe debati publik.

Muharrem Svarqa, shef i Grupit të këshilltarëve në KK të Ferizajt nga radhët e LDK-së, njëherësh kryetar i këtij subjekti në Ferizaj, ka thënë se ndryshimi i Rregullores për dhënien e dekoratave po shkon drejt degradimit, derisa nuk ka për qëllim avancimin e saj me ndryshime konkrete në interes të përgjithshëm.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme