Afro gjysmë milioni euro për riparim dhe ndërtim të shtëpive të skamnorëve në Prizren

Afro gjysmë milioni euro për riparim dhe ndërtim të shtëpive të skamnorëve në Prizren

04 January 2019 12:32

Komuna e Prizrenit u ka bërë thirrje familjeve nevojtare që të aplikojnë për përfitimin e mbështetjes për ndërtimin e shtëpive apo meremetimin e atyre të dëmtuara dhe të vjetra. Sipas njoftimit të Zyrës për informim, paraqitja e aplikacioneve nga palët nis të premten dhe do të zgjasë deri në fund të muajit mars.

“Drejtoria e Punës dhe Mirëqenies Sociale për vitin 2019 ka paraparë linjën buxhetore për projektin e ndarjes së materialit ndërtimor dhe ndërtimit të shtëpive. Ndryshe nga vitet e kaluara, sivjet për herë të parë do të realizohet edhe meremetimi i shtëpive të vjetra dhe të dëmtuara. Projekti do t'u shërbejë familjeve skamnore që jetojnë në shtëpi të dëmtuara dhe të vjetra”, thuhet në njoftimin e ZI-së.

Aty theksohet se aplikimi për të përfituar nga ky projekt është i hapur prej datës 4 janar 2019 deri më 31 mars 2019./F.M.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme