Gjakova sot pastron një nga deponitë më të mëdha në Carrapatok Foto: Ilustrim

Gjakova sot pastron një nga deponitë më të mëdha në Carrapatok

27 tetor 2018 08:14

Sot në ora 12:00 organizohet aksion pastrimi në njërën prej deponive më të mëdha në komunën e Gjakovës, në lagjen e njohur me emrin Carrapatok.

Të gjithë bashkë, vullnetarët e “Let’s do it” nga qytetet tjera dhe Gjakova, pjesëtarë të organizatave të ndryshme, banorët e lagjes dhe qytetarë tjerë do të angazhohen për pastrimin e kësaj lagjeje.

Në aksionin e pastrimit merr pjesë edhe kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryetari i komunës së Gjakovës, Ardian Gjini.

Muajin e fundit janë zhvilluar aksione pastrimi në qytetet kosovare.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme