Horoskopi

Dashi

21 Mars - 19 Prill

Mënyra më e mirë për ta sfiduar veten është të zbuloni diçka të re. Eksploro një territor të ri, ku jo vetëm se do ta stimuloni trurin tuaj të mendojë ndryshe, por edhe do të krijoni një situatë për të cilën do të ndiheni krenar. Ju mund të provoni diçka që do t’i frikësojë të tjerët ose mund të bëni diçka që gjithmonë jeni frikësuar ta provoni. Nëse keni ndonjë fobi, sot është dita ta luftoni atë.

Demi

20 Prill - 20 Maj

Sot duhet të keni kujdes nga dikush që përpiqet t’ju bëjë të ndiheni mirë, sepse këta janë njerëz të cilët nuk ju lëvdojnë pa ndonjë arsye. Nëse dikush gjatë tërë kohës ju tregon se sa të mrekullueshëm jeni, nuk e bëjnë për të treguar se ky është një fakt, por e bëjnë pasi që ata kërkojnë diçka nga ju. Nëse mendoni të bëni një ujdi me dikë është krejtësisht në rregull. Duhet të jesh syhapur në këtë rast, mos lejoni të tjerët të luajnë me ju.

Binjakët

21 Maj - 20 Qershor

Ju keni marrëdhënie të shkëlqyeshme me shokun tuaj të ngushtë ose partnerin romantik. Të dy nga ju jeni partner të mirë, por nganjëherë ndodh që duhet të bëni kompromise. Kjo është plotësisht normale. Mundohuni që sot të mos jeni personi që hiqni dorë nga një diskutim. Kjo është një betejë që duhet të luftoni në mënyrë që ta mbani balancën në lidhjen tuaj. Kështu që provo të mos dështosh, dhe përgatitu ta shpjegosh qëndrimin tuaj. Ata ju respektojnë dhe ju japin atë që ju keni nevojë.

Gaforrja

21 qershor - 22 Korrik

Asgjë nuk është siç duket sot, kështu që do ta keni vështirë të merreni me energjinë e madhe qe sot do ta keni. Ju do të ndiheni që jeni në një garë, të etur për të ecur përpara, por të paaftë për ta bërë atë. Por gjërat ndodhin kur duhet të ndodhin, kështu që të zhgënjeheni ose të supozosh se njerëzit e tjerë po shkaktojnë vonesën është vetëm humbje kohe. Shpërqendroni veten me diçka tjetër, gjithçka që ju heq mendjen nga gjërat.

Luani

23 Korrik - 22 Gusht

Tani është koha t’i bëni disa plane për pushime. Ndoshta akoma nuk keni planifikuar se kur do të shkoni, por ju keni kohë të mendoni për kohën ideale të pushimeve. Vizitoni disa uebfaqe dhe pyetni shokët tuaj për udhëtimet e tyre të preferuara. Përqendrohuni në informatat që do t’i mblidhni rreth pushimeve. Duhet të shmangeni nga rezervimet e ndonjë hoteli. Tani është koha të vlerësoni disa opsione dhe të merrni ide të ndryshme. Pastaj do ta shihni se keni bërë një zgjidhje të përkryer.

Virgjëresha

23 Gusht - 22 Shtator

Edhe pse jeni shumë të emocionuar për diçka të re që po vjen në drejtimin tuaj, ju nuk duhet t’u kushtoni vëmendje ngjarjeve të ditës. Mos nxitoni të bëni diçka që nuk jeni të përgatitur mirë. Dhe para se të filloni të bëni diçka të re, kryeni punën që keni nisur më herët. Në aspektin e dashurisë, duhet ta bësh të qartë përfundimin e lidhjes së kaluar në mënyrë që të filloni një lidhje të re. Sigurohuni që po e bëni një zgjidhje të mirë me arsye të mira.

Peshorja

23 Shtator - 22 Tetor

Ndiqeni çdo impuls që keni sot, pa marrë parasysh se sa kohë mund t’ju marrë. Gjetja e një interesi ose karriere është dhurata më e mirë që mund t’ia bësh vetes, kështu që mos humbisni kohë duke u bërë kureshtar. Dëgjoje këtë pasion kudo që të dërgon. Kërkoni shumë informata rreth kësaj teme që ju intrigon. Këto burime do t’ju japin informacione të nevojshme për diçka ose dikë që ju do të bëheni të lumtur.

Akrepi

23 Tetor - 21 Nëntor

Ju nuk mund të jeni përgjegjës për sjelljet e njerëzve të tjerë, kështu që mos u ndieni keq nëse një shok komenton diçka jo të këndshme, ose kolegu juaj e bën një lëvizje të papërshtatshme në drejtim me shefin tuaj. Ju jeni përgjegjës vetëm për sjelljet tuaja. Ju mund të mendoni që po e ndihmoni dikë se si të veprojë në ndonjë situatë të caktuar ku ata po ndihen jorehat, por mos u përzieni derisa ata të kërkojnë ndihmën tuaj. Ata ndihen se ju po mundoheni t’i kontrolloni ata.

Shigjetari

22 Nëntor - 21 Dhjetor

Ju vërtet jeni në qendër të veprimit tani, aty ku duhet të jeni. Ju kurrë nuk jeni më të lumtur sesa kur jeni i nevojshëm për të tjerët, kështu që sot duhet të jeni shumë të lumtur. Ju vërtet jeni në të njëjtën linjë të mendimeve me të tjerët, dhe kjo do t’ju mundësojë t’i kryeni gjërat me kohë dhe të kënaqeni duke punuar në të njëjtën kohë. Secili nga ju do të jetë i sinqertë dhe i hapur me njëri- tjetrin, dhe ju mund të tërhiqeni nga një person shumë interesant.

Bricjapi

22 Dhjetor - 19 Janar

Kaloni sa më shumë kohë me njerëz të jetës suaj që kanë pushtet, sepse ju mund të përfitoni nga kjo situatë. Momentalisht, mënyra më e mirë për t’u inspiruar është ta shikoni dikë që është në kulmin e karrierës së tij. Shikoni se çfarë bëjnë dhe si i trajtojnë njerëzit e tjerë. Të mësuarit se si i kryejnë ata punët dhe çfarë bëjnë do t’ju ndihmojnë tej mase të krijoni metodat tuaja dhe ju ndihmojnë se si t’i ndiqni hapat e tyre drejtë suksesit.

Ujori

20 Janar - 18 Shkurt

Të mashtroni veten duke kaluar kohë me njerëzit tuaj të dashur, do të hasni në ndërlikime. Oraret tuaja nuk është se përshtaten momentalisht dhe nuk mund të kaloni kohë shumë me ata. I tërë ky diskutim do të bëhet frustrues, dhe persona të caktuar mund të mërziten me këtë. Por ju jeni mjaft kreativ të siguroheni që secili po e merr rëndësinë nga ju.

Peshqit

19 Shkurt - 20 Mars

Lërini thashethemet anash sot derisa nuk dëshironi të akuzoheni se jeni një komentues. Tani e një kohë nuk është se keni shumë vetëkontroll, kështu që nëse dëgjoni ndonjë sekret të vogël, mos u merrni me të pasi do të ngushtoni rrethin tuaj shoqëror. Kur diskutimi të përshkallëzojë, sigurohuni që do ta ndërroni temën ose bëhu që ke disa obligime të tjera për t’i kryer. Mos e provoko veten, pasi që nuk mund të rezistosh pa reaguar.

Gazeta KOHA Ditore dhe portal KOHA.net sjellin çdo ditë horoskopin ditor.