Horoskopi

Dashi

21 Mars - 19 Prill

Po mendoni për fillimin e gjërave të reja. Duhet të mendoni shumë për këtë dhe ta konsideroni se si vendimet tuaja mund të ndikojnë në të ardhmen. Dikush do t’ju akuzojë që jeni të çuditshëm dhe me humor të luhatshëm, por kjo nuk e ndërron faktin se ju duhet të mendoni shumë seriozisht. Nuk po tregoheni të vrazhdë, thjesht jeni serioz.

Demi

20 Prill - 20 Maj

Prisni pak nëse keni disa plane të mëdha për ta transformuar mjedisin tuaj. A ka edhe të tjerë me të cilët jetoni apo punoni, të cilët gjithashtu duhet ta shprehin mendimin e tyre? Nuk duhet të jetë vendim që duhet ta bëni vetë. Edhe pse mund të jeni shumë të emocionuar për ndryshime, së pari diskutoni idetë tuaja me ata që kanë rëndësi për ju.

Binjakët

21 Maj - 20 Qershor

Diçka që fitoni në një lojë online mund të mos jetë ashtu siç është përshkruar. Mund të dëshproheni me këtë çmim dhe do të jetë mësim që të jeni më të kujdesshëm rreth se çka investoni në të ardhmen. Dikush do ta ndajë një të fshehtë me ju, por nuk do t’ju bëjë përshtypje e as nuk do të habiteni me gjërat që ju tregojnë.

Gaforrja

21 qershor - 22 Korrik

Diçka që fitoni në një lojë online mund të mos jetë ashtu siç është përshkruar. Mund të dëshproheni me këtë çmim dhe do të jetë mësim që të jeni më të kujdesshëm rreth se çka investoni në të ardhmen. Dikush do ta ndajë një të fshehtë me ju, por nuk do t’ju bëjë përshtypje e as nuk do të habiteni me gjërat që ju tregojnë.

Luani

23 Korrik - 22 Gusht

Bisedat me një mik apo të afërm që jeton larg jush, do t’ju frymëzojnë që të nisni të bëni plane udhëtimi. Keni shumë nevojë për ndryshim ambienti dhe sa më shpejt që largoheni aq më mirë. Prania e një të afërmi të ri do t’jua gëzojë zemrën. Një mesazh do t’ju japë material për të menduar.

Virgjëresha

23 Gusht - 22 Shtator

Shpenzimet në rritje do të sjellin nevojën për ta rishikuar buxhetin e shtëpisë. Anëtarët e tjerë të familjes suaj do të gjejnë arsyetim se gjërat duhet të rrinë të njëjta. Kjo veç çka do t’ju sjellë ngërç të madh ekonomik në të ardhmen. Është koha të flisni me partnerin tuaj, i cili nuk po pranon ta merr pjesën e tyre të punës.

Peshorja

23 Shtator - 22 Tetor

Pranojeni çfarëdo oferte që ju del përpara jashtë nga ambienti juaj i zakonshëm. Ndryshimi i ambientit do t’iu duket sikur po merrni frymë në një ajër të freskët. Njerëzit që i takoni përmes një projekti vullentar do t’ju bëhen miq të mirë. Do të ndani çaste të vlefshme me një person të veçantë. Ka shumë gjëra për të bërë për ta mbajtur veten aktiv dhe të zënë.

Akrepi

23 Tetor - 21 Nëntor

Nguteni t’iu besoni çdo fjale që ju thonë. Kjo është për shkak se ose nuk keni kohë të kontrolloni çdo gjë që dëgjoni ose doni të besoni se njerëzit janë të sinqertë me ju. Dikush nuk është personi që po besoni se është. Jini të kujdsshëm. Sa më simpatik të jetë dikush, aq më të kujdesshëm duhet të jeni.

Shigjetari

22 Nëntor - 21 Dhjetor

Nuk jeni në gjendje për t’u përqendruar në gjëra që janë shumë serioze po shumë të rënda. Këto punë lijani dikujt që mund t’u kushtojë vëmendje të mjaftueshme. Është e vërtetë se mund të bëni shumë gjëra përnjëherë, por thjesht tani nuk e keni energjinë dhe motivimin që kërkohet.

Bricjapi

22 Dhjetor - 19 Janar

Lidhja juaj romantike, që së fundmi ka pasur probleme, tani është më e qetë. Jeni më tolerant ndaj dobësive të njerëzve të tjerë dhe do ta pranoni se i kanë disa aftësi të forta që i adhuroni. Fjalët e një kolegu veteran do t’ju ndihmojnë që ta kryeni një punë, pasi në këtë rast ka rëndësi përvoja e jo gjërat që ju i dini.

Ujori

20 Janar - 18 Shkurt

Do t’ju ndihmonte shumë ndryshimi i ambientit. Nëse ende s’keni planifikuar asgjë, do të jetë ide e mirë nëse udhëtoni me familjen tuaj. Nuk keni nevojë që të udhëtoni shumë larg për t’u kënaqur. Një familjar do të jetë entuziast po aq sa ju për ta thyer pak përditshmërinë e zakonshme.

Peshqit

19 Shkurt - 20 Mars

Nëse po filloni të ndiheni keq, lini mënjanë për pak kohë një punë që duhet ta bëni. Mendoni për shëndetin tuaj para se të merrni më shumë përgjegjësi. Kur mundoheni të bëni shumë gjëra përnjëherë, dërrmoheni pa fund. Rikujtojani njerëzve që po kërkojnë shumë gjëra nga ju, se i keni vetëm një palë duar.

Gazeta KOHA Ditore dhe portal KOHA.net sjellin çdo ditë horoskopin ditor.